Luiza i Marcelo Almiron “LOS ALMIS”

~ TANGO ARGENTYŃSKIE PROSTO Z BUENOS AIRES ~

To polsko-argentyńskie małżeństwo, które ma za sobą ogromne doświadczenie – zarówno w tangu argentyńskim, jak też innych formach tańca oraz technikach pracy z ciałem.

Mają 30 LAT DOŚWIADCZENIA w tangu oraz nauczaniu!!!

Uczą na stałe w Warszawie:

MARCELO – Argentyńczyk pochodzący z Buenos Aires – profesjonalny tancerz, choreograf i nauczyciel, który ma za sobą olbrzymie i wszechstronne doświadczenie, które wchłonął od najlepszych nauczycieli i maestros w Buenos Aires. Od dawna występował na prestiżowych i tradycyjnych scenach Buenos Aires (w show tangowych): La Cumparsita, Bar Sur, La Ventana, El Viejo Almacen, Homero Manzi y Cafe Tortoni.

W latach 2001-2002 występował w tango shows:

– w Teatro Colón (z Marisą Quirogą jako główną baleriną)

– w Una Suite de Tango w Centro Cultural Borges – wspólnie z tancerzami Teatru Colón

Wygrał 3 nagrodę na Mistrzostwach Świata w Tangu organizowanych przez La Virutę i Tangautę w 2002r.

LUIZA – żona Marcela, jest jedną z pierwszych tancerek i nauczycielek tanga w Polsce. Od 2009 r. pracuje razem ze swoim mężem Marcelo. W Buenos Aires pracowała, ucząc tanga z Oskym Casasem w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych milong: w El Beso (2007-2008). Razem z Oskym tańczyli pokazy na takich milongach jak „Milonguita” i „Cachirulo” w Buenos Aires.

Ze swoim byłym partnerem Jakubem Korczewskim otworzyła pierwszą regularną szkołę tanga w Polsce (2003) i pracowała z nim przez wiele lat. We współpracy z Luisem Bianchi (tancerz z Buenos Aires) wyprodukowała pierwsze polskie show tangowe dla teatru („Tango Historias” 2006), w którym występowała także jako tancerka (Warszawa i Koszalin 2006).

W 2004 r. tańczyła pokaz tanga podczas „Tango Argentino Show” Juana Carlosa Copesa – legendy tanga, tancerza i choreografa znanego z filmu “Tango” Carlosa Saury.

Luiza i Marcelo proponują Wam tango argentyńskiego prosto z kolebki tanga z BUENOS AIRES – we wszystkich jego kolorach i odcieniach !!!

Marcelo tańczy tango od ponad 30 lat, Luiza ponad 20 lat. Tańcem zajmują się od ponad 30 lat – Marcelo zaczął tańczyć mając ok. 15 lat, Luiza jeszcze w szkole podstawowej. To doświadczeni pedagodzy. Ich metodyka nauczania łączy ich różne doświadczenia i scala w jedną unikalną całość to, co w nich wyjątkowe:

– korzenie argentyńskie Marcela i jego doświadczenie tangowe zaczerpnięte od tych, którzy już nie żyją jak i współczesnych maestros: mistrzów canyengue, tanga tradycyjnego/salon, milonguero, tango escenario, tango nuevo i milongi oraz doświadczenie w innych tańcach (salsa, taniec współczesny, jazz, break-dance oraz rock and roll)

– u Luizy – jej bogate doświadczenie taneczne (tango milonguero, tango salon, tango fantasía, tango nuevo i milonga, taniec towarzyski, salsa, swing), pasję odkrywania tajemnicy ciała i psychiki (szkolenia i kursy pracy z ciałem i terapii tańcem i ruchem, studia psychologiczne) oraz ponad 20-letnie taneczne doświadczenie pedagogiczne zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

Ich taniec to kwintesencja tanga, to pasja, namiętność, to rozmowa na różnych poziomach.

Jedni z nielicznych par w Europie, które tańczą wszystkie style tanga, znają i umieją pokazać ich różnice i subtelne szczegóły:

Nie są im obce stare techniki tanga, czy też współczesne style i metody ruchu. Świetnie odnajdują się zarówno w tango milonguero czy starym canyengue jak i w tangu tradycyjnym, szeroko pojętym tango salon. Korzystają często z rozwiązań tango nuevo a także wzbogacają swój taniec o bardzo ekspresyjne tango fantasía czy tango escenario. Uwielbiają też tańczyć milongę. Prowadzą regularne kursy, warsztaty, specjalne seminaria oraz tańczą na wielu pokazach w Polsce i za granicą.

Występy (wybrane):

Tańczyli pokazy w wielu popularnych milongach Buenos Aires takich, jak:

Milonga Paracultural (Salon Canning); Porteño y Bailarin, Gricel, Maldita Milonga, Hay un Lugar, Rivadavia Club (Clely Tango).

Tańczyli także wiele pokazów podczas festiwali, koncertów czy wydarzeń specjalnych m.in:

– koncert Roberto Siri w Warszawie (2017),

– Stockholm Tango Festival (2015)

– koncert Solo Tango Orquestra (Festiwal Tanga w Sztokholmie, 2015),

– koncert Silencio Tango Orquestra w Sztokholmie,

– koncert Orquestra Tipica Andariega w Sztokholmie (2013)

– koncert Criminal Tango w Sztokholmie,

– koncert Tangarte Orquestra w Sztokholmie (2010),

– Polsko-Litewska Milonga w Wilnie (2016 i 2017),

– koncerty Tango Diagonales w Warszawie (2016),

– koncerty polskiego zespołu Tangostan w Warszawie,

– Festiwal Tanga w Warszawie (2010),

– Festiwal Tanga w Zielonej Górze (2017, 2019),

– Festiwal Tanga Alegria w Brzegu (2019, 2021),

– Milonga Piernikowa w Toruniu (2017, 2019, 2020)

– warsztaty i pokazy w ramach regionalnych projektów unijnych w Jeleniej Górze (2020,2021, 2022)

– pokazy na wielu imprezach firmowych, targach etc.

– W latach 2010 i 2011 uczestniczyli w polsko-niemieckim projekcie kulturalnym EU “Popłyń z tangiem” – dając tygodniowe warsztaty oraz pokazy tanga w Jeleniej Górze i Bautzen (Niemcy).

Przygotowali choreografię tanga do spektaklu „Królowa Śniegu” w Teatrze Polskim w Warszawie (na 100-lecie Teatru Polskiego, 2014).

***